בלוג

יום המורה המובילה: תרגילים ואילתורים עם יונתן גרובר

מאת: מו"פ השקפה

ביום חמישי, 10.2.22 נפגשנו מורות ומורים מובילים מכל רחבי הארץ לחגוג את יום המורה המובילה. אילתרנו וצחקנו ביחד בהנחיית יונתן גרובר. לבקשת המשתתפות והמשתתפים, יונתן שלח לנו את התרגילים שהוא העביר ואת סיכום עקרונות האילתור. לשימוש במפגשי הקהילה, בכיתות ובכל מקום שבו קצת אילתור יכול להוסיף המון.

 

לפני שמתחילים, לומדים את "המצב התודעתי של המאלתר" (the Improv state of mind) ושלושת מרכיביו:

  1. "כל מה שיוצא לי מהפה הוא מושלם" – אנחנו מנסים הסיר את המחסום בין המוח לפה. וכפועל יוצא של העקרון הזה, כל מה שיוצא מהפה של הפרטנר שלי גם הוא מושלם. אנחנו מנסים להתייחס אחד לשניה כאל משוררים אמנים וגאונים! לא פחות.
  2. "המטרה היא להנות מהדרך" – אנחנו מנסים להבין שאין ערימת זהב שממתינה לנו מעבר לקשת בענן. יש רק את הדרך. ועלינו לקבל את כל התחושות שעולות לנו במהלך החוויה. אם מצחיק צוחקים, אם מביך מובכים. לא בורחים מהרגשות שלנו, הן העיקר.
  3. "כן ו…" – (Yes and…) עקרון מספר אחת באימפרוביזציה בכל העולם. אנחנו קודם כל אומרים "כן" לרעיון של הפרטנר ורק אחר כך מוסיפים את ה"ו…" שלנו. שימו לב, מאוד קל להתפתות ל"כן אבל…"! אנחנו משתדלים ממש לקבל את הרעיון של הפרטנר בלי הסתייגויות ורק להוסיף לו עוד קומה. העקרון הזה הוא הבסיס של כל תורת האימפרוביזציה. הוא מה שמאפשר לנו לזרום, להקשיב וליצור אחד עם השניה.

בכדי לתרגל את העקרונות השונים:

  • שיחקנו את המשחק "כל התשובות נכונות" כהדגמה (המנחה שאלות וכל תשובה שנאמרה היתה נכונה)
  • תרגלנו שליפות (3 סוגים של גבינות וכו')
  • תרגלנו בחדרים דיבור אסוציאטיבי (כמה שיותר עובדות על עצמי)
  • אלתרנו בזוגות (ספרו לנו על רשת המסעדות שלכם)
  • יצרנו מוצר משותף (המכשיר שמסיר כל כאב!)

 

אם נהנתם מהסדנא אתן מאוד מאוד מוזמנות לכתוב ביקורת ליונתן, הוא אעריך את זה מאוד (פשוט ללחוץ על הלינק ולכתוב כל מה שתרצו, כל מה שיוצא לכן מהפה הוא מושלם!): https://g.page/r/CQ5GsLWC1Kx1EAg/review

 

שמחים.ות שבאתן.ם לאלתר איתנו ביום המורה המובילה!

צוות מו"פ השקפה, מטה המשרד ויונתן גרובר המנחה.

0
1195