קולות מהשטח

מהלך השקפה פועל במאות בתי ספר ברחבי הארץ, ושותפים לו אלפי מורים מובילים ומורים חברי קהילות.

המורים המובילים וחברי הקהילות הם אלה שיוצקים תוכן למהלך – בוחרים נושאים ללמידה, דנים בהם לעומק בקהילות, מפיקים תובנות ומיישמים בכיתות. עמוד זה מביא לכם את קולותיהם, ומשקף את העשייה המתמשכת שלהם.

השפעה בהשקפה: 5 קיצורי דרך שמובילים למבוי סתום, פרופ' אדם לפסטיין

שנת הלימודים תשפ"ג החלה ואיתה גם הערכות של מהלך השקפה במחוזות, בבתי הספר ובמו"פ. פתחנו את השנה בכנס זום למנחות מהלך השקפה מכל רחבי הארץ. במסגרת הכנס הקשבנו להרצאה מרתקת של פרופסור אדם לפסטיין, בה הוא תיאר לנו את חמשת קיצורי דרך המובילים למבוי סתום בפיתוח מקצועי ומה הוא מציע במקומם? מה המהות של מהלך השקפה. אנו מזמינים אתכן להקשיב להרצאה בקישור הבא או בערוץ יוטיוב שלנו.

צעדים פרקטיים בדרך לקהילת מורים משגשגת

את השנה החדשה בה יצטרפו למהלך מאות מורות ומורים מובילים חדשים, אנחנו משתפים ברשימה של עשר תובנות וצעדים פרקטיים בדרך לקהילת מורים משגשגת כבר בשנת ההובלה הראשונה. את התובנות כתבו סולי פוזילוב ומרב רוטרי-סבן מורות מובילות (וחברות טובות) מבית הספר ניר בקריית אונו  במסגרת פעילות של פסג"ה רמת-גן.   קריאה מהנה ושנת תשפ"ב מאתגרת ומעניינת!

להמשך קריאה לחצו כאן.

פודקאסט "מצב למידה" פרק 2: מטביעים חותם חינוכי עם אסף בנר

שיחה עם אסף בנר, ממייסדי חותם: המכשירים מורים עם כישורי מנהיגות ורצון לשינוי חברתי לעבודה בפריפריה החברתית-גיאוגרפית של ישראל. דיברנו על המודל שלהם לשינוי חברתי-חינוכי, ועל הדרך של אסף בעולם היזמות החברתית והחינוכית.


 

שלוש נקודות מבט על הובלת קהילה – ממורות מובילות וותיקות

לקראת חידוש הלמידה בקהילה שאלנו שלוש מורות מובילות וותיקות ממקומות שונים (רמת גן, שהם וכרכור) על ההתחלה שלהן במהלך, על השינוי שחל בהן כמורות וכמנהיגות ועל הקשיים בתפקיד, וביקשנו מהן כמה עצות למובילות ולמובילים החדשים:

  1. מרב כהנא ממכל"ל רמת גן, מתחילה את שנתה השלישית במהלך.
  2. שרי בצלאל, מחטיבת הביניים יהלו"ם, שהם, מתחילה את שנתה השלישית במהלך.
  3. רוית שני סריון, מבית הספר הקהילתי כרכור, מתחילה את שנתה הרביעית במהלך.

להמשך קריאה לחצו כאן.

מפתחות להשקפה: שיחה עם מוטי רוזנר, ממייסדי המהלך

מוטי הוא האב המייסד של מהלך השקפה. לקראת פרישתו מעבודתו במשרד החינוך, בחרנו לנצל את הרגע ולתפוס אותו לשיחת עומק. מבחינתנו, במו"פ השקפה זו הזדמנות להסתכל גם אחורה, להתבונן בצעדים שקדמו להקמת המהלך ובהחלטות שמעצבות את דרכנו גם היום. זו גם הזדמנות לשמוע מאדם שהקדיש את חייו לחינוך ולפיתוח מקצועי של מורים ושנמצא כעת בנקודה המאפשרת לו להציג תפיסת עולם סדורה ומעניינת. להמשך קריאה לחצו כאן.

א' זה אונליין: תובנות וטיפים לקירוב הלמידה מרחוק לילדים

מנהלת בית ספר אלונים ע"ש שולמית אלוני בראשון לציון, וחבר צוות "אלונים אונליין" משתפים בתובנות על למידה מרחוק בימים אלו: "גם המורים המיומנים בלמידה מקוונת אינם מכירים סיטואציה אינטנסיבית ואבסולוטית כמו זו של היום. אנו נדרשים ליצור הרגלי למידה ועבודה חדשים לגמרי".

  • מהן העקרונות שאנחנו מאמינים כי צריכים לעמוד בבסיס הלמידה הרשתית?
  • איך בכל זאת מפעילים "בית ספר אונליין" עבור ילדים צעירים?

ויש עוד מגוון שאלות שמעסיקות את בית הספר בימים אלו אשר קיבלו מענה בבית ספר אלונים, להמשך קריאה לחצו כאן.