המחוז החרדיהמחוז החרדי

המחוז החרדי

מהלך השקפה החל לפעול במחוז החרדי החל משנת תשפ"ג. המהלך המחוזי יצא לדרך, תוך שיתוף פעולה הדוק של סמינר שצ'רנסקי בית יעקב, מרכז פסג"ה אלעד והמחוז החרדי במשרד החינוך.

בהובלתן של מפקחת הפיתוח המקצועי הגב' נעמי שי, יחד עם המדריכה המחוזית של מהלך השקפה הגב' טובה נדלר, צוות הפסג"ה והסמינר, בונה המחוז את אבני הבניין הראשונות של המהלך.

במהלך פועלות עשרות קהילות אשר מובלות ע"י מורות/ים מובילים/ות מכל רחבי הארץ. המובילים/ות מקבלים/ות הכשרה לתפקיד הנשענת על מיומנויות הנחיה, חקר פרקטיקה ובניית קהילה, והמובילים זוכים להדרכה אישית-מקצועית בבתי הספר. במהלך מתקיימות הכשרות נפרדות לגברים ולנשים. הן ההכשרות והן ההדרכה הבית ספרית מועברות על ידי צוות המדריכים/ות המקצועיים/ות של מהלך השקפה מהמחוז ומסמינר בית יעקב.

מטרתו של המהלך המחוזי היא לשפר את תהליכי ההוראה והלמידה בבתי הספר באמצעות למידה מפרקטיקות ההוראה, תוך ביסוס הלמידה מעדויות וייצוגים מהכיתה.

בתי הספר במחוז אשר הצטרפו למהלך השקפה, בחרו להשקיע בכוחות הפנים שלהם, לקדם תרבות של קהילות חוקרות ולעסוק בשיפור איכות ההוראה והלמידה בבתי הספר החרדיים. אין ספק שבזכות הצוות המקצועי, המהלך יעמיק שורשיו, יתרחב ויגיע לבתי ספר רבים נוספים בהמשך.